top of page

Česká republika

Plzeň

Není město, které bychom znali lépe než Plzeň. V Plzni spolupracujeme se Studijní a vědeckou knihovnou a působíme na Katedře historických věd Filozofické fakulty ZČU. 

KATEDRA HISTORICKÝCH VĚD FF ZČU

Západočeská univerzita v Plzni. Naše Alma mater. Naše činnost je možná díky podpoře Filozofické fakulty Západočeské univerzity v Plzni. Najdete nás na Katedře historických věd, která je pro nás druhým domovem. 

STUDIJNÍ A VĚDECKÁ KNIHOVNA PK

Víte, že oblek Darth Vadera je inspirován samuraji? Že zaklínačský bojový styl vznikl podle japonských bojových umění? Jak Japonci vnímají Posledního samuraje? Přijďte si poslechnout povídání o Japonsku v příjemné knihovně v centru Plzně. Přednášky pro veřejnost děláme popularizační formou.

Praha

Podpora k nám proudí i z české metropole - Prahy. V Centru jsme několikrát uvítali japonského velvyslance a těšíme se i přízni Japonského informačního a kulturního centra.

JAPONSKÉ INFORMAČNÍ A KULTURNÍ CENTRUM

Od založení Centra japonských studií byla jeho činnost podporována Japonským informačním a kulturním centrem. Jde o významnou instituci při Velvyslanectví Japonska v České republice, jejímž cílem je šíření znalostí o japonské kultuře, společnosti a historii. Je vybaveno rozsáhlou knihovnou a pořádá mnoho významných kulturních akcí.

bottom of page