top of page

Japonsko

JAPONSKO

O Japonsku bez Japonska? S námi ne! V Zemi vycházejícího slunce už jsme několikrát byli a nebojíme se o tom mluvit (ani tam)!

DOSHISHA UNIVERSITY, KYOTO

Univerzita Doshisha v Kjótu je jednou z nejprestižnějších vzdělávacích institucí v Japonsku. Od svého založení v roce 1875 je centrem japonské vědy a vyššího školství.

Má 17 fakult a dva kampusy ve starém hlavním městě Japonska. Díky křesťanskému vzdělání svého zakladatele Josepha Hardyho Neeshimy má dlouhou tradici mezinárodní spolupráce. Centrum japonských studií dokázalo navázat spolupráci s Doshisha University v roce 2019 a zajistit si akademickou dohodu o výměně studentů.

KUMAMOTO UNIVERSITY, KYUSHU

KOKUSHIKAN UNIVERSITY, TOKYO

Univerzita Kokushikan sídlící v Setagaya v Tokiu je důležitým partnerem Centra japonských studií. Byla založena v roce 1917 a má silnou tradici morální hodnoty založené v duchu „vědění a jednání“. Spolupráce obou institucí vznikla v roce 2018. Univerzita Kokushikan vytváří výzkumné příležitosti pro členy Centra japonských studií.

Západočeskou univerzitu též pojí smlouva o spolupráci s Kumamoto University v jednom z nejkrásnějších měst ostrova Kjúšú. Tato instituce založená roku 1949 nabízí řadu studijních programů humanitního i technického zaměření. Disponuje hned čtyřmi moderně zařízenými kampusy a pro své studenty pořádá celou řadu pestrých aktivit. Dlouhodobě spolupracuje s univerzitami z celého světa, díky čemuž má bohaté zkušenosti s výměnými pobyty a zahraničními studenty.

bottom of page