top of page
Drží knihu

Partneři

Ve spolupráci s Katedrou historických věd FF ZČU vyučujeme dějiny Japonska. Naučíme vás o historii japonské kultury, společenském vývoji Japonska a aktuálním dění, totalitarismu, dějinách moderních i starších.

PLZEŇ

V Plzni jsme doma. Vše máme na dosah ruky, stejně jako vy. Můžeme se sejít v Centru japonských studií, na Katedře historických věd, nebo ve Studijní a vědecké knihovně.

2560px-Vánoční_Plzeň,_katedrála_sv_edited.jpg

ZÁPADOČESKÁ UNIVERZITA

Ve spolupráci s Katedrou historických věd se u nás můžete naučit o japonské kultuře, sociálních dějinách a aktuálním dění, totalitarismu, dějinách moderních i starších.

STUDIJNÍ A VĚDECKÁ KNIHOVNA PK

Víte, že oblek Darth Vadera je inspirován samuraji? Že zaklínačský bojový styl vznikl podle japonských bojových umění? Jak Japonci vnímají Posledního samuraje? Přijďte si poslechnout povídání o Japonsku v příjemné knihovně v centru Plzně. Přednášky pro veřejnost děláme popularizační formou.

JAPONSKO

O Japonsku bez Japonska? S námi ne! V Zemi vycházejícího slunce už jsme několikrát byli a nebojíme se o tom mluvit (ani tam)!

DOSHISHA UNIVERSITY, KYOTO

Univerzita Doshisha v Kjótu je jednou z nejprestižnějších vzdělávacích institucí v Japonsku. Od svého založení v roce 1875 je centrem japonské vědy a vyššího školství.

Má 17 fakult a dva kampusy ve starém hlavním městě Japonska. Díky křesťanskému vzdělání svého zakladatele Josepha Hardyho Neeshimy má dlouhou tradici mezinárodní spolupráce. Centrum japonských studií dokázalo navázat spolupráci s Doshisha University v roce 2019 a zajistit si akademickou dohodu o výměně studentů.

KOKUSHIKAN UNIVERSITY, TOKYO

Univerzita Kokushikan sídlící v Setagaya v Tokiu je důležitým partnerem Centra japonských studií. Byla založena v roce 1917 a má silnou tradici morální hodnoty založené v duchu „vědění a jednání“. Spolupráce obou institucí vznikla v roce 2018. Univerzita Kokushikan vytváří výzkumné příležitosti pro členy Centra japonských studií.

bottom of page